فتوای عجیب نفتی عربستانی و هم صدائی با آمریکا

اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کی کند که گروه  داعش هیچ دینی ندارد/ خاورمیانه باید از سرطان داعش خلاص شود. علی رغم اینکه این گروه داعش با تجهیزات نظامی آمریکائی که عربستان سعودی به این گروه هدیه کرده و شرکت آرامکوه هم خریدار نفت عراق از داعش است  مفتی وهابی عربستان سعودی هم با رئیس جمهور آمریکا همصدا میشود .  این همصدائی و هم نوائی نشان گر این است که در عربستان هیچ عربی تصمیم نمی گیرد و حرفی نمی زند بلکه هرچه استاد (اوباما )گفت میگویند لطفا به خبر ذیل از شبکه جهانی وولایت دقت ف

فرمائید . اللهم عجل لولیک الفرج والنصر   

بیانیه عجیب و باورنکردنی مفتی آل سعود

 

مفتی سعودی با صدور بیانیه‌ای، "دولت اسلامی" (داعش) و القاعده
را "بزرگ‌ترین دشمن اسلام" نامید و گفت: این گروهک‌ها هیچ ارتباطی به اسلام ندارند و "خوارج" زمان هستند که گرفتن جان و مالشان مباح است.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم نوشت: در پی تهدیداتی که از سوی  سرکردگان داعش مبنی بر حمله به کشورهای عربی خلیج فارس و از جمله عربستان مطرح
شده، عبدالعزیز آل الشیخ مفتی عربستان، امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای رسمی، اندیشه های تندروانه و اقدامات تروریستی داعش و القاعده را بزرگترین دشمن اسلام  نامید و آنها را خارج از اسلام معرفی کرد.

آل الشیخ - که در خصوص نقش آفرینی مستقیم دربار آل سعود در پیدایش القاعده و داعش، "فراموشی" را بهترین روش یافته - در این بیانیه آورده است: افکار افراطی و تعصب و ترور که موجب فساد در زمین و نابودی مردمان و سرزمین ها می شود، نه تنها هیچ ربطی به اسلام ندارد، بلکه دشمن نخست اسلام است و مسلمانان  بزرگترین قربانیان آن هستند، چنان که در صحنه های مربوط به جنایات داعش و القاعده و زیرمجموعه های آنها شاهد آن هستیم.

آل الشیخ که رئیس شورای مفتی های درباری عربستان نیز هست، در این بیانیه تاکید کرد: پیروی از القاعده و داعش جایز نیست و بر اساس حدیث نبوی [ص] قتل آنان لازم است.

مفتی آل سعود در تایید گفته خود، به حدیثی از رسول خدا (ص) استناد کرد که در آن آمده است: «در آخر الزمان گروهی نادان... خروج می کنند که قرآن می خوانند و قرآن از حنجره آنان فراتر نمی رود و از دین خروج می کنند چنان که تیر از ترکش بیرون می رود.. پس هرجا آنان را دیدید، بکشیدشان که کشتن آنان تا روز قیامت نزد خدا اجر دارد».

مفتی عربستان در ادامه تاکید کرد که «گروه های افراطی که بر مناطق
بزرگی از عراق و سوریه سیطره یافته اند، دنبالۀ "خوارج" هستند. این گروه ها به اسلام و مسلمین ارتباطی ندارند و ادامه راه خوارج هستند که نخستین فرقه خارج شده از دین بودند و به همین دلیل، جان و مالشان مباح شد».

آل الشیخ که تا کنون درباره حامیان مالی و بنیانگذاران فکری این  گروهک های تکفیری – که افکارشان را از گرایش های افراطی مفتیان درباری همردیف خودش؛ و اموالشان را هم از دلارهای نفتی اربابانش گرفته اند- سکوت اختیار کرده؛ در پایان همگان را به هماهنگی و همسوییِ تلاش های تربیتی، آموزشی، تبلیغی و فرهنگی برای ترویج اندیشه "اعتدال گرا و میانه رو" فراخواند!

 منبع : http://velayattv.com/fa/page.php?bank=khabar&id=2123

/ 0 نظر / 15 بازدید