قضاوت با شما ست

بسم الله الرحمان الرحیم

به بهانه سال دولت ، ملت همدلی همزبانی

در خبر ها آمده است که :

اقای روحانی با بیان اینکه از هر جناح و حزبی در دولت حضور دارند گفت: از انتخاب دولت ترکیبی پشیمان نیستم و در انتخاب افراد معتقد به شایسته سالاری هستم.(سر نیوز  http://www.sernews.com )

 جنای اقای رسول منتجب نیا قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی با انتقاد از عملکرد دوات در مسئله سیاست داخلی ، برای اقای روحانی چنین تعیین تکلیف کرد که معتقد هستم ، در وزارت کشور باید یک خانه تکانی حسابی انجام شود . استاندارها جا به جا شوند ، آنها ، آنها یی که ضعیف عمل کرده اند ، مقبول و دلبسته به مخالفان دولت بوده اند ، در پشت صحنه با مخالفان و منتقدان دولت جلسه و نشست برگزار و آنها را تقویت کرده اند ، شجاعانه تعویض شوند . چه ضرورتی وجود دارد .استانداری که نمی تواند سیاست های دولت را اجرا کند ، برای آنها هزینه پرداخت شود . در باره فرمانداران نیز باید پالایش حسابی انجام شود .

جناب اقای رحمانی فضلی وزیر محترم کشور:  

در گام دوم انتخاب استانداران هم تلاش کردیم تا در یک زمان مناسب کسانی که دارای تجربه کاری مفید و از نظر سیاسی نگاه اعتدالی بودند و هم به مباحث توسعه ای آشنایی دارند را انتخاب کنیم و این کار در یک تعامل بسیار نزدیک با حفظ سیاست های دولت انجام شد.

در ادامه فرمودند :

یکی از فعالیت های مهم و مشکل به دلیل این که ما در انتخاب فرمانداران با توجه به سوابق موضوع، دقت هایی را همچون بحث تجربه و توانمندی و قبول سیاست های دولت از طرف آنها ملزوم می کردیم.
وی اضافه کرد: ما 429 فرماندار در کل کشور داریم که از این تعداد، 392 مورد یعنی 91 درصد آن ها تغییر کردند و 37 فرماندار هنوز تغییری نکرده اند که کار آن ها در مرحله استعلام است و به زودی آن ها هم تغییر می کنند.(نشست خبری 24/01/1394 )

درسال 1392 اوائل تشکیل دولت اعتدال هم در جراید خبری به این مضمون آمده بود که جناب اقای هاشمی رفسنجانی از وزیر محترم کشور خواسته بودند  که هرچه زودتر در تعویض استانداران منخب دولت دهم  اقدام نمائید تا دیر نشده . البته دیده شد که اکثریت نزدیک به اتفاق استانداران تغییر .

**

با توجه به اینکه در اسفندماه سال جاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است ، خدا کند که بیانات جناب اقای وزیر کشور در پاسخ به خواسته و پیشنهاد اقای رسول منجب نیا  نباشد !. نظر شما چیست ؟

/ 0 نظر / 16 بازدید