اظهارات مبلغ سعودی درباره سلفی بودن گروه تروریستی داعش، در شبکه‌های اجتماعی جنجا

جنجالی شدن اظهارات مبلغ سعودی درباره داعش و سلفی‌ها

اظهارات مبلغ سعودی درباره سلفی بودن گروه تروریستی داعش، در شبکه‌های اجتماعی جنجال به راه انداخت.

روزنامه سعودی "المرصد" نوشت: در  اینترنت، کاربران تویتر واکنش های مختلفی به اظهارات عادل الکبانی مبنی بر  سلفی بودن داعش نشان دادند به عنوان مثال " دایل الشهرانی " در صفحه خود  نوشت " داعش دست پرورده سرویس های اطلاعاتی مختلف جهان است " .

  " محمد علی المحمود " نیز نوشت : ما قبل از پیدایش داعش اعلام می کردیم که  رها کردن سَلَفیّت به حال خود باعث پیدایش گروه هایی بدتر از القاعده می  شود .


محمد افزود : پیدایش گروه کثیفی مانند داعش ناشی از ایده پردازی سلفیون است .


کاربری به نام محمود نیز نوشت : ما 10 سال پیش گفتیم این حملات تروریستی  که گریبانگیر ما شده است، ریشه در سلفیت جدید دارد . آیا نیازی هست که یک  شیخ سلفی اذعان کند که سلفیت به معنای ایدئولوژی تروریسم است ؟!


محمد المهنا نیز با دفاع از سلفی ها تأکید کرد: ای الکلبانی! سلفیت یعنی  راه و روش مسلمانان صدر اسلام و توصیف افراطیون به سلفی بودن ظلم و تهمت  است . ای شیخ تو نیاز به راهنمایی داری .


فهد العوین هم نوشت : غرب از اظهارات الکلبانی برای تخریب وجهه اسلام سوء استفاده خواهد کرد .


عبدالعزیز الشهری هم خاطرنشان کرد: اجرای نادرست مبادی و اصول هر چیزی  باعث مخدوش شدن وجهه آن چیز نمی شود بلکه افراد خطاکار باید مسؤولیت کارهای  نادرست خود را به عهده بگیرند در غیر این صورت دین اسلام را باید مسئول  همه کارهای نادرست خود بدانیم .


عبدالله الهدلق هم نوشت : شمشیر خیانت قوم و خویش بُرنده تر از شمشیر جنگی است .

 

العالم

منبع خبر : شبکه ولایت

http://www.velayattv.com/fa/page.php?bank=khabar&id=2112

/ 0 نظر / 21 بازدید