معيار دوستی و دشمنی با ظالمين از نگاه قرآن و روايات (دوم )

-يك جامعه پيشرو و پيشتازو سربلند و قوى ، جامعه اى است كه روى پاى خود بايستد همانگونه كه قرآن در مثالزيبائى در سوره فتح آيه 29 مى فرمايد فاستوى على سوقه : همانند گياه سرسبزى كه روىپاى خود ايستاده و براى زنده ماندن و سرفرازى نياز به وابستگى به چيز ديگرندارد.
يك جامعه مستقل و آزاد، جامعه اى است كه از هر نظر خود كفا باشد و پيوندو ارتباطش باد گران ، پيوندى بر اساس منافع متقابل باشد، نه بر اساس اتكاء يك ضعيفبر قوى ، اين وابستگى خواه از نظر فكرى و فرهنگى باشد يا نظامى يا اقتصادى و ياسياسى ، نتيجه اى جز اسارت و استثمار ببار نخواهد آورد، و اگر اين وابستگى بهظالمان و ستمگران باشد، نتيجه اش وابستگى به ظلم آنها و شركت در برنامه هاى آنهاخواهد بود
و امااينكه : فى المثل مسلمانان با جوامع غير مسلمان ، روابط تجارى يا علمى بر اساس حفظمنافع مسلمين و استقلال و ثبات جوامع اسلامى داشته باشند، نه داخل در مفهوم ركون بهظالمين است و نه چيزى است كه از نظر اسلام ممنوع بوده باشد و در عصر خود پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) و اعصار بعد همواره چنين ارتباطاتى وجود داشته است( .
اگرملت مسلمان جهان بغض و دشمني به آمريكا و اسرائيل و هر حاکمیت ظالمی نداشته باشند ، پس بغض و نفرت از ظالمان که سفارش قرآن و معصومين است ، بايد متوجه چه كسى باشد؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

مگر نه اين است كه خداوند متعال در قرآن هشدار داده و متمايلين و تکیه کنندگان به ظالمين و ستمگران را وعده آتش داده است . ودوستي با دشمنان دين خدا را منع فرموده است :

 ولا تركنوا الى الذين ظلموا فتمسكم النار.

يا ايها الذين آمنوا لا تتخذوا عدوى و عبدوكم اولياء تلقون اليهم بالموده (سوره ممتعنه ، آيه 1 )

 )اى كسانى كه ايمان آورده ايد دشمنان من و خودتان را ولى خود قرار ندهيد و طرح دوستى با آنها نيندازند.

دولت های  آمريكاو انگلیس هم كه مسؤليت روى كار آوردن بزرگترين جنايتكاران تاريخ (اسرائیل) را به عهده دارند مصداق کسانی  هستند كه قرآن كريم درباره آنها مى فرمايد: والذين كفروا اوليائهم الطاغوت يخرجونهم من النور الى الظلمات اولئك اصحاب النار هم فيها خالدون

(كسانى كه كافر شدند اولياء آنها طاغوت است آنها را از نور و هدايت به تاريكى و گمراهى برند اينها اهل دوزخند و در آن جاودان خواهند بود. سوره بقره ، آيه 257. )

لطفاً به دقت به كلام معصوم توجه نمائيد

ـ امام باقر عليه السلام فرمود: الايمان حب و بغض ( بحارالانوار، ج 78، ص 175 ) (ايمان حب و بغض است - در راه رضایت خدا - )

ـ امام صادق عليه السلام مى فرمايد: هل الايمان الا الحب و البغض ؟ ( بحارالانوار، ج 67، ص 52    ) (آيا ايمان جز حب و بغض است ).

 

/ 0 نظر / 6 بازدید