قسمت چهارم تفسير ايه ۷۱ سوره نساء

آري بسيجي هيشه ايام چشم بيدار جامعه است و با فرمان رهبر و مقتداي خويش در صحنه هاي اجتماعي فعالانه حضور دارد و در زمينه هاي فرهنگي و اقتصادي و سياسي نقش خويش را ايفا مي نمايد در صورت تهاجم دشمن يه ايران اسلامی سلاح بر دوش گرفته با نثار جان خويش و نوشيدن شربت گوارای شهادت دين خود را نسبت به جامعه ادا می كند .

آري بسيجي با آگاهي از كلام خدا با درك هدف و انتخاب خود با خدا وارد معامله شده است . نشاني طرز زندگي را از قرآن اموخته و در فرهنگ عالي اسلام و قرآن و اهل بيت( سلام الله عليهم اجمعين )پرورش يافته حيات خود را وسيله اي براي رسيدن به اوج كمال يعني رسيدن به قرب خدا قرار مي دهد .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ممكن است انواعي از موضوعات مادي بر سر راهشر قرار گيرد و با جاذبه هاي مادي اورا وسوسه نمايد اما او چون مولايش علي خطاب به اين جلوه هاي مادي خواهد گفت كه : اي دنيا برو ديگري را بفريب كه من ترا سه طلاقه كرده ام . اين جاذبه مادي نمي تواند بين بسيجي و هدفش كه رسيدن به قرب خدا است جدائي افكند .

بسيجي اعتقاد دارد كه جاذبه مادي اعم از ثروت ،  و مقام نمي تواند هدف باشد بلكه جاذبه مادي ثروت و مقام را در جهت اعتلاي جامعه مسلمين به خدمت مي گيرد و خود در خدمت جاذبه هاي مادي ثروت و جاه ومقام در نمي آيد ، بلكه تمام جاذبه هاي مادي را در خدمت به جامعه به كار مي گيرد .

ممكن است نوعي از محبوبيت اجتماعي به سراغ بسيجي بيايد اين محبوبيت ها نيز نمي تواند براي او جاذبيت هدفي پيدا كند . عشق به محبوبيت در نزد ديگران وسيله اي قزار مي دهد تا از دردهاي اجتماعي آگاهي بيشتر پيدا نمايد وبه درمان درد هاي اجتماعي به بپردازد .

بسيجي اگر فهم و استعداد و قدرت انديشه نصيبش گردد  اين جاذبيت نمي تواند برايش هدف باشد بلكه ان را وسيله اي قرار مي دهد تا در حل مشكلات جامعه بكار گيرد تا به هدفش كه رسيدن به قرب خدا است برسد . (ادامه دارد )

/ 0 نظر / 3 بازدید