در مذاکرات 5+1 چه خبر است ؟

در روزنامه کیهان پنجنمبه مورخ دهم مهر  تحت عنوان «دفاع از توافق به هر قیمت » دیکته وزارت امور خارجه به سینماگران آمده است :
"به دنبال انتشار اخباری مبنی بر  تشکیل کمپین هسته‌ای از سوی
 کارگردانان مطرح سینما با موضوع محوری « هیچ توافقی  بدتر از عدم
 توافق نیست»! مجید مجیدی و محمدمهدی عسگرپور دو کارگردانی که
 نامشان در این کمپین منتشر شده ‌است در مصاحبه‌هایی تاکید کردند؛
 وزارت خارجه از آنان خواسته بود که در حمایت از تیم هسته‌ای وارد
 میدان شوند."
در ادامه کیهان می نویسد : به گزارش مهر، مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران درباره برخی سوءتعبیرها و اخبار نادرست درباره حمایت 6 نفر از کارگردانان سرشناس ایران از تیم مذاکرات هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد و گفت:  این حرکت در مسیر منافع ملی است و شعار «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» مورد تایید امضاکنندگان این حرکت نیست.
وی با تاکید بر این که از این حرکت هنرمندان سوءتعبیر شده ‌است اظهار داشت: چند روز پیش از سوی آقای ظریف وزیر امور خارجه با ما تماسی گرفته و خواسته شد که عده‌ای از هنرمندان که وجهه بین‌المللی دارند در مسیر مذاکرات هسته‌ای و برای احقاق حقوق حقه مردم ایران،
دولت را یاری رسانند و به‌همین منظور پوستری از سوی وزارتخانه آماده شد که ما نیز آن را تایید کردیم و موکداً تشکیل یک کمپین را رد می‌کنم.
مجیدی ادامه داد: همه‌ هنرمندان از جمله ما 6 نفری که حمایت خود را از مذاکرات اعلام کردیم، حرفمان جز حفظ عزت نظام و مردم ایران نیست. 
در ادامه خبر آمده است "  سیاست توافق به هر قیمتی!
گفتنی است تاکید این دو کارگردان مطرح سینما مبنی بر این که شخص وزیر خارجه با آنان تماس گرفته و خواستار تسریع در ورود به میدانی شده ‌است که به ظاهر کمپین «هر توافقی بهتر از عدم توافق است» نتیجه آن شده ‌است نشان‌دهنده تلاش دستگاه دیپلماسی کشور برای رسیدن به توافق به ‌هر قیمتی است!
ظریف در روز 26 شهریور در جمع اعضای شورای روابط خارجی آمریکا در پاسخ به ‌هاله اسفندیاری گفته بود:  اگر غربی‌ها قدر فرصت ایجاد‌شده را ندانند و با دولت آقای روحانی توافق نکنند، مردم 16 ماه بعد در انتخابات مجلس پاسخ آنها را با رای دادن به جریانات غرب‌ستیز خواهند داد.
وی ادامه داده بود: بار گذشته که در سال‌های 83 و 84 غربی‌ها فرصت توافق با ایران را از دست دادند، رئیس‌جمهوری در ایران بر سر کار آمد و 8 سال شیرین دولت را در دست داشت که کسی مانند وی را بازنشسته کرد!
این سخنان نشان‌دهنده آن است که سیاست خارجی کشور به سمت جمله کلیدی «هر توافقی بهتر از عدم توافق است» حرکت می‌کند و در این میان هر چند اکثر امضاکنندگان بیانیه فوق با فحوای استفاده شده از آن مخالفت کرده‌اند ولی آنچه دستگاه تبلیغاتی در پی آن است آماده‌سازی افکار عمومی برای جمله کلیدی توافق به ‌هر قیمتی است.پایان خبر کیهان.
اقای عرافچی معاونت محترم امور خارجه عضو ارشد تیم مذاکره ایران در پاسخ به نتیجه هر دوره ای از مذاکرات همیشه تقریبا قریب به این مضمون میفرمایند - فضای مذاکره مثبت و امیدوار کنده بود ولی اختلافات کماکان برجا است بود و منافع ملی ما خط فرمز ما است -
در روزنامه کیهان پنجم مهر بنا به نقل از روزنامه وطن امروز تحت عنوان دفاع از منافع ملی یا دوپینگ انتخاباتی با دشمن (خبر ویژه ) چنین آمده
 است : " روزنامه وطن امروز با طرح این پرسش نوشت: آقای محمدجواد ظریف چهارشنبه هفته گذشته در شورای روابط خارجی آمریکا در پاسخ به سؤال هاله اسفندیاری، همکار جورج سوروس و مسئول بخش خاورمیانه وودرو ویلسون گفت: مذاکرات هسته‌ای تاثیر مستقیم بر مسائل داخلی ایران خواهد داشت و در صورت شکست مذاکرات، دوستان او انتخابات مجلس آینده را به جریان غرب‌ستیزی واگذار خواهند. "
 
هم زمان در نشت اخیر مذاکرات هسته ای 5+1 در مقر سازمان ملل در آمریکا تحریم درج مقالات علمی دانشمندان ایرانی توسط آمریکائی اعلام شد و تا کنون چندین بار نقض آشکار توافقنامه ژنو با تحریمهای جدید علیه ایران را شاهد بوده ایم .

باشگاه خبرنگاران نوشت :

"وندی شرمن مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در گفتگوی اختصاصی با صدای  آمریکا از پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران خبر داد."

شما را به خدا با اخبار و ادعاهای ضد و نقیضی که تا کنون در مورد توافق نامه چه از جانب طرف خارجی و چه ایرانی در جراید و رسانه های خبری منتشر میشود . اگر کسی به نتیجه این مذاکرات و گفته  های طرفین مذاکره کننده شک و شبهه ای برایش پیش اید و تنش بلرزد بی سواداست و برای گرم شدن و نلرزیدن باید به جهنم برود ؟ !
باید از چه کسی پرسید راستی راستی توافق با چه قیمتی ؟
روزنامه کیهان پنجم مهر : "وزیر خارجه با چه حسابی اعلام  می‌کند منافع غرب در پیروزی یک جریان سیاسی در انتخابات مجلس ایران است؟ "
اللهم عجل لولیک الفرج والنصر
/ 0 نظر / 29 بازدید