عاشقان ایران اسلامی
به میعادگاه عاشقان ایران اسلامی خوش آمدید مقدمتان گلباران
قالب وبلاگ

السلام عليك يا بقية الله

« اِعْلمْ اَنَّ قلوبَ اَهْلِ الطّاعهِ وَالاِخْلاصِ نُزعَ اِليكَ مِثلَ الطيرِ اِلي اَوكارها »

«فرزندم مهدي بدان كه دلهاي مردمِ با خلوص و طاعت پيشه ، بسان پرنده اي كه بسوي آشيانه پر ميكشد ، بيتابانه و مشتاقانه راهي كوي تو اند .» { حضرت امام حسن عسكري عليه السلام}

**

انتظار فرج، فلسفه مقاومت است، نه عامل تسليم.
غيبت»، دورانِ «انتظار» جوشش دوباره غدير عاشورايى در نينواى تاريخ است؛ در بسترى از فراتِ ظهور و علقمه نور!
((عصر ظهور))، رجعتِ دوباره بعثت در حرا، و امامت در غدير است.
منتظران واقعى، سلاح بر دوشانِ شهادت طلب‏اند، كه «استقامت»، مدال و نشانشان است و «ايمان»، ره توشه حركتشان و «توكّل»، تكيه‏گاه هميشگى‏شان. منتظران، چشم به راه سپيده تاريخ‏اند. با «بصيرت» و «جهاد»، ظلمتِ شب‏ظلم را مى‏شكافند و رها از تعلّقات، خود را براى «شهادت» در ركابِ مولا، آماده ساخته‏اند. انتظار، درختى است كه جز «اقدام» و «اصلاح»، ميوه‏اى نمى‏دهد).دانشمند فرزانه جواد محدثي، قطعات ).

***

بين خدا و حجت خدا حجابي نيست

در مقدمه ترجمه الميزان آمده است : «كتاب معانى از امام سجاد عليه السلام روايت آورده كه فرمود: بين خدا، و بين حجت خدا حجابى نيست ، و نه خدا از حجت خود در پرده و حجاب است ، مائيم ابواب خدا، و مائيم صراط مستقيم ،و مائيم مخزن علم او، و مائيم زبان و مترجم هاى وحى او، و مائيم اركان توحيدش ، و مائيم گنجينه اسرار.صفحه 66جلداول ترجمه الميزان . قرآن خواسته اش از مومنين اين است كه براي شناخت و فهم مسائل مربوط به غيب و ماوراي عالم ماده به دائل علمي و وحسي نگاه نكنند بلكه به فطرت خويش مراجعه نمايند علامه طباطبائي در تفسير ا لميزان نيز به نكته اشارت دارند : قرآن كريم همواره اصرار و تاكيد دارد در اينكه بندگان خدا نظر خود را منحصر در محسوسات و ماديات نكنند، و ايشانرا تحريك مى كند باينكه : از عقل سليم و لب خالص ‍ پيروى كنند.

ترجمه الميزان جلد يك ص 72.
بسم الله الرحمن الرحيم

وصل تو گر در نفس آخر است                از همه عمر آن نفسم آرزو است

جانم فداي تو كه از ديده ها پنهاني ولي از ما جدا نيستي .

يا صاحب الزمان

بار ديگر نيمه شعبان زاد روزت  با شور و عشق و شادي فرا رسيده ، همه جا را شادي فرا گرفته ، هيجان ، سرور و نشاط همراه با جلوه دو باره شكوفه هاي اميد ، اين همه فريادي است كه از قلبهاي مشتاق شيعيانت بر مي آيد كه فجر اميد مستضعفان فرا رسيده است ، فروپاشي كاخهاي ظلم و ستم و نابودي مستكبران و طلوع حكومت جهانيت را در برق روشنائي اميدشان  مي بينند . چشمان جستجو گرشان بر دروازه هر سحر قامت رساي  تو را منتظرند كه : بيايي واين انقلاب اسلامي ، اين امانت الهي كه با نثار خون پاك شهيدان و حاصل سالهاي دراز انتظارت مي باشد به دست مباركت بسپارند ودر سايه جويبار خوشگوار عدالتت در آيند و سيراب شوند.

اماما :

امسال قبل از فرا رسيدن سالروز خجسته ميلادت  مسلمانان جهان  با پيروزي شيعيان و پيروان مشتاق ظهورت ((جوانان برومند حزب الله در جنوب لبنان)) بر عليه تمامي كفر جهاني( به رهبري آمريكا و شكست مفتضحانه اسرائيل غاصب و ددمنش ) براي بار دوم بعد از 22 بهمن 1357طعم پيروزي بر ستمگران را چشيده اند و نه تنها مسلمان و شيعيانت  كه جهان انسانيت ازاين پيروزي شاد شدند چرا كه اين پيروز نتيجه انتظار ظهور تو بود اي امام عزيز .

اماما :

امسال سالروز ميلادت شور و عشقي ديگر دارد .چرا كه جهان انساني از اين همه ظلم و ستم كه از ستمگران و جباران كشيده است به ستوه آمده وخسته شده اند و مشتاقانه در انتظار ظهور مصلح كل جهان اند كه خداون متعال وعده آن را داده است و وعده خدا تخلف نمي شود و حتمي است .

اماما :

همه و همه دراشتياق ظهور تو اندو از خداي منان عاجزانه تمنا دارند كه اجازه ات فرمايد كه بيائي  وجهان را از لوث نا پاكيها و بيعدالتيها و حق كشيها ووجباران نجات دهي

مولاجان :

سالروز ميلادت را به پيشگاه مقدست و به همه جهانيان و به همه شيعيان چشم به راهت به ويژه نگاهبانان هميشه بيدار حماسه امامت و ولايت كه هر لحظه  در انتظار قدومت بسر مي برند تبريك و تهنيت عرض مي نمايم .

اللهم عجل لوليك الفرج و النصر ،  انك علي كل شيئي قدير

مرودشت نيمه شعبان 1427 شهيرور ماه 1385 جليل محمودي

 

[ ۱۳۸٥/٦/۱٦ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ] [ جلیل محمودی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
امکانات وب
**** **** ** وصیت شهدا ** جنگ دفاع مقدس **
روزشمار فاطمیه ** دانشنامه عاشورا ***
**
ساعت فلش مذهبی **